Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Gmail, abonelikten çıkmayı kolaylaştırıyor!

8 Ağustos 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 520 Kez Ziyaret Edildi.

2014080714483463672

Gmail’e eklenen bu yeni özellik, e-posta sayınızı azaltmakta size yardımcı olacak!

İstemediğimiz e-posta üyeliklerinden kurtulmak, her zaman kolay bir iş olmayabiliyor. Çoğunlukla e-postanın alt taraflarına inip, “unsubscribe” veya “abonelikten çık” bağlantılarını aramamız gerekiyor.
Gmail’e gelen yeni özellik ise “Abonelikten çık” düğmesini yukarıya, gönderen adresinin yanında görüntülenmesini sağlıyor. Bu sayede e-posta sayısını azaltmak isteyen kullanıcılar için yeni bir işlev sunulmuş oluyor.
İşlev şöyle çalışıyor. Gmail, abonelikten çıkma bağlantısını e-posta içerisinde arıyor. Eğer böyle bir bağlantıya rastlarsa, e-postanın üzerinde, gönderenin adresinin sağında bir “Abonelikten çık” bağlantısı gösteriyor.
Google, bu özellik sayesinde reklamcıların e-postalarının ilgili kişilere gittiğinden emin olabileceklerini söylüyor. Bunun yanında bu bağlantı, e-postaların “istenmeyen” olarak işaretlenme ihtimalini de düşürüyor ve Google’a göre yine reklamcılara hizmet ediyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac