Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Galaxy S7’ye yeni SIM özelliği!

17 Mart 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 108 Kez Ziyaret Edildi.

Galaxy S7'ye yeni SIM özelliği!

Samsung’un yeni amiral gemileri, daha önce sunulmayan bir SIM kart özelliği de sunuyor!

SIM kartını telefon açıkken değiştirmek, bazı akıllı telefonların aklını karıştırabiliyor. Bu durumda SIM kartı kullanabilmek, yani telefon etmek, SMS göndermek veya mobil interneti kullanmak için telefonu baştan başlatmanız gerekiyor.

Apple, HTC gibi bazı firmaların telefonları, SIM kartı telefon açıkken değiştirmenize izin veriyor. Samsung’un amiral gemilerinde ise bilinmeyen bir nedenden dolayı bu yetenek bulunmuyor. Ancak Güney Koreli firmanın en yeni telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge‘de SIM kartınızı dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Evet, SIM kartı değiştirdikten sonra telefonu baştan başlatmanız gerekmiyor.

Samsung’un sonunda bu değişikliği yapmasının gerçek nedeni bilinmese de, firmayı harekete geçiren nedenin Galaxy S7 ve S7 Edge’in çift SIM kartlı modelleri olabileceği düşünülüyor. Değişiklik, yeni Samsung’ları satın almayı düşünenler ve birden fazla SIM kart kullananlar için şüphesiz önemli bir faktör olabilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac