Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Galaxy S7, ses kalitesiyle öne çıkabilir!

27 Ekim 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 212 Kez Ziyaret Edildi.

2015102115464372872

Yeni sızıntılara göre Samsung’un yeni Galaxy S7’sinde, bu önemli yeniliği de göreceğiz!

Samsung’un Ocak ayında tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S7‘yle ilgili yeni sızıntılar, neredeyse her gün geliyor. Son sızıntıya göreyse Galaxy S7, yüksek kalitede ses sunacak.

Kore kaynaklı yeni bir rapora göre Samsung, şimdiye kadar telefonlarda rastladığımız en yüksek ses kalitesini sunmak üzere SABRE 9018AQ2M yongasını hazırlıyor. ESS Technology tarafından geliştirilen yonga, 32-bit mobil ses DAC’e, 129 dB sinyal gürültü oranına (SNR) sahip ve DSD gibi formatları destekliyor.

Samsung’un Galaxy serisi, kullandığı ses teknolojisiyle öne çıkmadığından bu gelişmelerin seriyi nasıl etkileyeceği merak konusu. Rakip firma HTC’nin amiral gemisi One serisi, piyasanın en iyi telefon hoparlörü olarak bilinen BoomSound hoparlörlerle geliyor.

Dedikodulara göre Samsung, Jay-Z’nin zor günler yaşayan akış hizmeti Tidal‘ı satın almayı da düşünüyor. Tidal, Spotify gibi alternatiflere göre çok daha yüksek ses kalitesine odaklanıyor. Yani Samsung, Tidal ile yeni ses donanımının ihtiyacı olan yüksek kaliteli içeriği sunmak istiyor olabilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac