Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Galaxy S7 için düşük megapiksel iddiası!

14 Kasım 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 199 Kez Ziyaret Edildi.

2015110321003686099

Samsung, Galaxy S7’de tüm büyük rakiplerinin gittiği yolun tam tersine gidebilir!

Samsung Galaxy S6, çok iyi bir 16MP kameraya sahip ancak Samsung, bir sonraki amiral gemisi Galaxy S7‘nin kamera çözünürlüğünü 12 Megapiksel’e düşürebilir.

Weibo üzerinden yayınlanan söylentilere göre yeni akıllı telefon daha az megapiksele sahip bir kamerayla gelecek. Ancak cihazdaki kamera daha fazla ışık yakayabilmek adına 1/2.0″ gibi büyük bir sensöre sahip olacak ve performansı arttırmak için dual-PD (çift fotodiyot) teknolojisinden yararlanacak.

Samsung’un konuyla ilgili henüz resmi bir açıklaması yok. Ancak şirketin Galaxy S serisi telefonlarda her zaman için daha yüksek özellikler sunma geleneğini -özellikle Sony, HTC ve Apple’ın yeni amiral gemilerinde megapiksel arttırımına gittiği bir dönemde- sonlandırması pek hoş karşılanmayabilir.

Bunun doğru bir tercih olduğunu, ancak Samsung’un 12MP çözünürlük ve büyük sensörle daha iyi fotoğraflar elde edilebilmesini sağladığında söyleyebileceğiz…

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac