Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Galaxy S4’te pil şişme sorunu

15 Ekim 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.832 Kez Ziyaret Edildi.

Galaxy S4

Bir çok telefonda olan bu sorun artık  Galaxy S4’te de var , cihaz sahiplerinin şimdiden canını sıkmaya başladı!

Samsung‘un piyasadaki en iyi “normal boyutlu” cebi Galaxy S4, görünüşe bakılırsa pil sorunlarıyla birçok kullanıcının canını sıkmaya başlamış durumda.

Almanca web sitesi MobiFlip’in raporuna göre bir mobil operatör, şu sıralar pille ilgili sayısız destek çağrısı alıyor. İddiaya göre satılan Galaxy S4’lerin yüzde 30’unda pil şişmesi, pilin çabuk tükenmesi gibi sorunlar oluşuyor.

Şimdilik tek ülkeyle sınırlı

Galaxy S4'te pil şişme sorunu

Normal pil (solda) ve şişen pil (sağda)

Şimdiye dek pek duymadığımız bu sorun, Almanya’yla sınırlı gibi görünüyor. Pilin şişmesi elbette normal bir durum değil. Pillerin yaklaşık 1 sene kullanıldıktan sonra performanslarında düşüş yaşandığı da biliniyor, ancak bunun birkaç ayda yaşanmış olması olağan dışı bir durum. Sorunun belirli pillerdeki üretim sorunlarından kaynaklanmış olması düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac