Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Galaxy Gear’lara Tizen OS yüklenecek!

23 Temmuz 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 422 Kez Ziyaret Edildi.

2014072300174093018

Samsung’un Android’i arkadan vuran bu ani kararı, Google’la gergin olan ilişkisini kopartabilir!

Google’ın CEO’su Larry Page’in, Samsung’lu yöneticilerle, Tizen OS’u ön plana çıkarma planları nedeniyle yüksek sesle tartıştığını ve ortamın gerildiğini henüz haber almıştık ki, şimdi de Samsung’un, uzun süredir piyasada olan ve bir hayli kullanıcıya sahip Galaxy Gear akıllı saatletini, Tizen OS ile güncelleyeceği ortaya çıktı. 
Samsung’un planlarına göre firma, Android ile satılan Galaxy Gear için çıkaracağı Tizen OS güncellemesi ile Tizen’i bir anda hatırı sayılır bir pazar payına kavuşturmuş olacak. Elbette kullanıcılara, Tizen OS’a geçme ve Android’de kalma seçenekleri de sunulacak ancak Samsung’un aba altında sopa göstererek, Tizen OS’a geçenlere daha ayrıcalıklı hizmetlerin ulaştırılacağını ima edeceği bekleniyor.
Samsung şimdilik sadece Samsung Gear Live modelini Android ile pazarlayacakmış gibi görünüyor ancak Google ile ipler koparsa, tüm giyilebilir akıllı cihazlarını Tizen OS ile güncelleyerek Android Wear’a hoşçakal diyebilir. Google’ın da Samsung’la kavga sebebi olan bu beklenti, aynı zamanda Android Wear’ın ölüm fermanı da olabilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac