Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Firefox’un Uygulama Mağazası Göründü

5 Eylül 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.136 Kez Ziyaret Edildi.

Firefox’un Uygulama Mağazası Göründü
Firefox’un Uygulama Mağazası Göründü

Mozilla’nın mobil işletim sistemi Firefox OS’in mobil uygulama mağazasına dair yepyeni bir görsel ortaya çıktı.

Mozilla bünyesinde geliştirilen web tabanlı mobil işletim sistemi Firefox OS, Mobile World Congress 2012’de boy göstermişti. Boot to Gecko adıyla da tanınan işletim sisteminin öncelikli olarak 2013 yılında Brezilya’da satışa sunulacak bir akıllı telefonda yer alacağı biliniyordu.

Bu konuda Mozilla cephesi de birçok açıdan işlemleri tamamlamışa benziyor. Engadget tarafından yayınlanan bir fotoğrafta Firefox OS’un mobil uygulama ve oyun mağazası Firefox OS Marketplace görüntüleniyor.

Klasikleşmiş bir kategori tasarımının bulunduğunu gördüğümüz uygulama mağazası, hali hazırda mevcut uygulama mağazalarının tümünden esinlenmeler taşıdığı izlenimi uyandırıyor. Firefox OS yüklü ilk akıllı telefonun yakın süreçte resmiyet kazanacağını söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac