Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Firefox tarayıcısı iOS platformu için hazır!

28 Mayıs 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 237 Kez Ziyaret Edildi.

2015052604563988599

Mozilla, popüler tarayıcısı Firefox’u iOS’a taşıma planı hakkındaki en büyük müjdeyi verdi!

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS için uzun bir süredir beklenen Firefox sürümü nihayet duyuruldu. Mozilla, popüler internet tarayıcısının iOS platformu için hazır olduğunu ve test aşamasına geçilebileceğini açıkladı.

Firma, beta test için gerekli kaynak kodlarının tester’lara gönderildiğini ve gelişmelerden kamuoyunun bilgilendirileceğini duyurdu. iOS 8 ve daha üst sürümlerde çalışacağı öngörülen Firefox için herkese açık bir test süreci maalesef şu an için mümkün olmayacak. Apple’ın katı test mekanizması, sınırlı sayıda kullanıcıyı ve kapalı bir test sürecini zorunlu kılıyor.

Görünen o ki iOS kullanıcıları cihazlarının web tarayıcısına bir numaralı alternatif olarak gördükleri Firefox’u bu hassas test sürecinde bir müddet daha beklemek zorunda kalacaklar. Ancak yine de yapılması öngörülen genele açık bir test süreci ile Firefox’a daha erken kavuşabilmeleri de olası.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac