Çatlak Dünya » Anasayfa » Medya

FBI o hack için bir servet ödedi!

23 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 57 Kez Ziyaret Edildi.

FBI o hack için bir servet ödedi!

FBI, Apple’a rağmen hack’lediği iPhone’u hack’lemek için bakın ne kadar para harcadı…

Haftalardır gündemden düşmeyen FBI-Apple arasındaki hack kavgasının istihbarat örgütünün lehine sonuçlanmasının maddi bedeli de ortaya çıkmaya başladı. FBI‘ın nihayet üçüncü parti bir firmadan yardım aldığı hack işlemi için 1 milyon doların üzerinde bir rakam ödediği ortaya çıktı.

Konuyla ilgili Londra’daki Aspen Security Forum’da konuşan FBI yöneticisi James Comey, “bunun oldukça yüklü bir miktar olduğunu fakat kişisel olarak buna değdiğini” ifade etti.

FBI ilk olarak, bizzat Apple‘ın söz konusu modele arka kapı girişi sağlamasını talep etmiş fakat Cupertinolu firmanın kullanıcı gizliliği endişeleri gerekçesiyle bunu reddetmesi FBI’ın başka bir yol aramasına neden olmuştu.

FBI’a bu doğrultuda yardım eden firmanın Cellebrite adlı İsrailli bir şirket olduğu söylense de söz konusu üçüncü parti kuruluşun kim olduğuna dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac