Çatlak Dünya » Anasayfa » Oyun Dünyası

Fallout 4’ün inanılmaz oyun süresi!

8 Ağustos 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 462 Kez Ziyaret Edildi.

2015080412304330188

Fallout 4’ün oyun süresinin uzun olacağını zaten biliyorduk ama bu kadarını da beklemiyorduk…

Fallout 4′ün kesinlikle büyük bir oyun olacağı ve bitirmek için büyük bir zaman dilimi isteyeceği kesindi. Şimdi ise oyunun baş üreticisinden yapılan açıklama ile, oyunun ne kadar büyük olacağı hakkında daha belirgin bir fikrimiz bulunuyor. Açıklamaya göre post-apocalyptic (kıyamet sonrası) rol yapma oyunu, 400 saati aşan bir oynanış sunacak.

Baş yapımcı Jeff Gardiner, OXM ile yaptığı bir röportajda “oyunu büyük ihtimalle 400 saat oynadım ve halen daha önce görmediğim şeyler bulmaktayım” cümlesini kurdu.

Gardiner, bunun sebeplerinden birinin oyunun üretim sistemi olduğunu söylemekte ve bu sistem oldukça derin ve geniş gözüküyor. Ayrıca oyuncuların, bazı belirgin eşyalar için etrafı ciddi bir şekilde araştırmaları gerekiyor.

Bütün her şey, görsel sağduyuya dayanıyor. Eğer bir şey jeneratöre bağlı değilse, çalışmıyordur. Hatta Gardiner’ın söylediğine göre, eşyaları işaretleyerek, bunu arıyorum çünkü bunu üretmek istiyorum diyebiliyorsunuz ve etrafı araştırırken, çevrenizdeki gerekliliği sağlayan her şey işaretleniyor. Eşyaları bilgisayar terminaline bağladığınızda büyük bir kontrol ve ince ayar imkanına sahipsiniz. Eğer müzik çalan bir şeyiniz varsa, gerçekten müziği nasıl çaldığını belirleyebiliyorsunuz.

Fallout 4, 10 Kasım tarihinde Xbox One, PlayStation 4 ve PC için yayınlanacak. Bethesda, bir Fallout 4 filmi yapılması için aldığı bütün teklifleri neden reddettiğini açıklayarak, duyurunun öncesinde Fallout 4’ün “temel olarak bitmiş” olduğunu söyledi. Ayrıca Bethasda ve Sony, PS4 için Fallout 4 ön siparişi veren kişilerin, özel bir tema kazanacaklarını da duyurdu…

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac