Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook’un Haber Akışı’na yeni yapay zeka!

18 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 36 Kez Ziyaret Edildi.

Facebook'un Haber Akışı'na yeni yapay zeka!

Facebook’un Haber Akışı, yeni algoritma sayesinde çok daha etkili bir hale gelecek!

Sosyal dev Facebook sanal gerçeklik, chatbot’lar ve 360 derece kameralar gibi birçok dikkat çekici teknolojiyi platforma taşımakla oldukça meşgul olsa da, en temel unsurlarından olan Haber Akışı‘nı da ihmal etmiyor.

Platform, kullandığı özel bir yapay zeka teknolojisiyle kullanıcıların takip ettikleri bağlantılardan sürekli bir akış halinde durum güncellemeleri ve gönderiler görmelerini sağlayan bu bölümde önemli değişiklikler yapmayı planlıyor.

Facebook’un Applied Machine Learning (Uygulamalı Makine Öğrenimi) birimi tarafından yürütülen projeyle Haber Akışı’nın algoritmasının çok daha yetkin ve gelişmiş bir hale getirilmesi hedefleniyor.

Bu yeni yapay zekanın gönderilerdeki farklı dillerin oluşturduğu bariyerleri ortadan kaldırması, fotoğraf albümlerinde daha kolay arama yapılması, videolarda işlevsel bir etiketleme olanağı sunması ve fotoğrafların daha rahat görüntülenmesini sağlaması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac