Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook’taki spam paylaşımlar kullanıcılarını bıktırdı

25 Mayıs 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | 1 yorum | 1.398 Kez Ziyaret Edildi.

Türkiye’deki Facebookkullanıcılarının başı son günlerde duvarlarına gönderilen “spam mail”lerle dertte.

Timeline yani Zaman Tüneli uygulamasından çıkmayı vaat eden bir eklentiyi indiren pek çokkullanıcının hesabından listesindekiarkadaşlarınınduvarlarına istemdışı spam mailler gidiyor. Facebook’unkullanıcılarını direk olarak “şikayetinizi yazın” bölümüne yönlendirmemesi isekullanıcıları isyan ettirdi. Kullanıcılar şimdi Facebook’un bu konuda harekete geçmesini bekliyor.

Türk kullanıcılar Timeline’ı yani Zaman Tüneli uygulamasını pek sevmedi, bunu fark eden kötü niyetli yazılımcılar da onlara bu uygulamadan çıkmayı vaat eden bir eklenti sundu ve sorun da orada başladı.

Bu eklentiyi bilgisayarına yükleyen pek çok kullanıcı kısa süre sonra hesabından pek çok arkadaşının duvarına spam reklam maillerinin gönderildiğini fark etti ama iş işten geçmişti.

NELER YAPILABİLİR

Facebook’un bu konudaki tavsiyesi ise öncelikli olarak, şifrenizi değiştirmek.

İnternette bu sorunu çözebilmeniz adına başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise şöyle tavsiye ediliyor:

– Gizlilik ayarlarına girin.

– “Reklamlar, Uygulamalar İnternet Siteleri” bölümünün sağındaki “ayarları düzenle”ye tıklayın.

– Açılan sayfada “tüm uygulamaları kapat” yazısı var, onu bulun ve önce tüm uygulamaları silin. Daha sonra güvenli bulup kullandıklarınızı yeniden yükleyebilirsiniz.

FACEBOOK SINIFTA KALDI

Facebook kullanıcılarının en büyük şikayetleri ise Help Center’ın (Yardım Merkezi) onları “Şikayetinizi Yazın” bölümüne yönlendirmemesi. Yanikullanıcılar Facebook’tan şikayetlerini yazıp, yardım almayı dahi başaramıyor.

Facebook’un kullanıcılarını bu sorundan nasıl kurtaracağı ise merakkonusu.

-cnnturk-

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac