Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook’ta Paylaştığınıza Dikkat Edin!

3 Haziran 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 960 Kez Ziyaret Edildi.

Facebook’ta ne paylaştığınıza dikkat edin; yoksa başınıza çok ciddi işler gelebilir! İşte kanıtı…

İşledikleri suçları Facebook ya da Twitter‘da paylaştıklarından dolayı tutuklanan insanlar görmüştük fakat bu sefer fotoğrafı yükleyen kişi kurban oldu. Avusturalya’da yaşayan 17 yaşındaki bir genç kız, ninesinin biriktirdiği paraların fotoğrafını çekip Facebook’ta yayınladı. Amacı neydi bilemiyoruz fakat sonucu pek umduğu gibi olmadı.

Facebook’ta evinin açık adresini paylaşmış olan kız, fotoğrafı yerel saatle Perşembe günü 16.00’da yayınladı. Hırsızlar -büyük ihtimalle kızı tanıyan kişiler- aynı akşam 11.30’da silahla evi basarak kızınFacebook adresinde resmini paylaştığı parayı istediler. Para evde değildi fakat hırsızlar evde bulunan değerli eşyaları ve bir miktar nakit parayı alıp kayıplara karıştı.

Kimsenin yaralanmamış olması sevindirici bir haber olurken, internetüzerinde paylaştığımız şeylerin başımıza ne kadar büyük dertler açabileceğinin en iyi örneklerinden biri olarak tarihe geçiyor bu haber.

Chip.com.tr

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac