Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook’ta buna dikkat edin

10 Haziran 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 839 Kez Ziyaret Edildi.

Eğer Facebook ile çok fazla içli dışlıysanız, bu önerimize mutlaka kulak verin.

Facebook’un yeni “otomatik paylaşım” uygulamaları, örneğin farklı web sitelerinde seyrettiğiniz videoları otomatik olarak arkadaşlarınızla paylaşabiliyor. Facebook, otomatik paylaşımları engellemek için bazı yeni kurallar meydana getirmiş olsa da yeterli değil.

Socialcam gibi “otomatik paylaşım” uygulamaları, okuduğunuz bir haberi veya seyrettiğiniz bir videoyu otomatik olarak duvarınızda paylaşıyor. Bu tür uygulamalar daha fazla istenmeyen paylaşım oluşturmanın yanında, yaptıklarının yayınlandığını farkında olmayan kullanıcıları utandırabilir.

Facebook’un yeni kuralı, sadece 10 saniyeden uzun bakılan içeriği paylaşmayı öngörüyor. Ancak yine de bu tür uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Zira bu tür paylaşımlar, kullanıcılar arasında beğeniden çok nefret topluyor. Bu uygulamaları duvarınızdan gizlemek de iyi bir fikir olabilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac