Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook Yorumu Yüzünden Hapse Atıldı

30 Haziran 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | 1 yorum | 1.048 Kez Ziyaret Edildi.

Facebook üzerinden yaptığı yorum ya da paylaştığı içerik yüzünden hapse atılanlara bir yenisi daha katıldı.

Sosyal medya platformları hayatımızın içine o kadar çok işledi ki, yaptığımız dikkatsiz bir yorum bizi hapse atmaya bile yeter hale geldi. Amerika’nın Teksas eyaletinden 18 yaşındaki genç Justin Carter, League of Legends adlı online oyunu oynadıktan sonra Facebook üzerinden arkadaşı ile yorumlaşarak tartışmaya başladı. Kendisine gelen ve deli olmakla itham eden bir yorum karşısında sinirlenen Carter, yaptığı tehdit ile geçtiğimiz Şubat ayında kendisini hapishanede buluverdi.

“Evet, çatlağın tekiyim ve bu yüzden çocuklarla dolu bir okula gidip hepsini vuracağım ve atan kalplerini yiyeceğim,” şeklinde bir yorum yapan 18’lik genç, bu yorumu okuyan Kanada vatandaşı bir kadın tarafından hemen polise ihbar edilmiş. Justin Carter’ı hapse sokmaya yeten bu cümlenin sonunda ise “lol” ve “jk” gibi, “şaka yaptığını belli eden ifadeler” bulunduğunu söyleyen Jack’in babası ise davanın düşmesi için çabalıyor.

Şubat ayından beri hapishanede olan genç adamın duruşması ise 1 Temmuz günü gerçekleşecekken, annesi ise Change.org üzerinden başlattığı kampanya ile konuşma özgürlüğü ve anti-terör kanunları yüzünden insanların gereksiz yere ceza alabildiğini ve bunların değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac