Çatlak Dünya » Anasayfa » Google, İnternet Haberleri, Sosyal Medya

Facebook vs Play Store !

27 Nisan 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.182 Kez Ziyaret Edildi.

Facebook vs Play Store !

Facebook’un kararı Google’ın hoşuna gitmeyince yeni bir kural geldi

Bundan yaklaşık olarak bir ay kadar önce, Facebook kendi bünyesine aither türlü güncellemeyi Google’ın Play Store’u üzerinden çekmiş, kullanıcılar ile bire bir bağlantı kurmaya başlamıştı. Bu durumdan memnun olmayan Google ise kısa bir süre sonra sosyal medya deviyle iletişime geçmiş, ancak doğru düzgün bir yanıt alamamıştı. Play Store’un Güvenlik ve Gizlilik Anlaşması metnine henüz eklediği yeni madde ise bariz bir şekilde bu gibi durumlara engel olmak amacında.

Eklenen yeni kurala göre, Google Play Store bünyesinde kendine yer edinmiş hiç bir uygulama, Play Store’un bire birkontrolünden geçmeden ve onay almadan güncelleme yayımlayamayacak. Facebook’tan henüz bir yanıt yok. Sosyal paylaşım mecrası daha önce bir açıklama yapmış, güncellemeleri kullanıcılara zorla ya da habersiz olarakyükletmediklerini, bu yazılımların da kesinlikle güvenli olduğunu söylemişti.

Durum ne olursa olsun, Facebook’un şu aşamada yapabileceği çok fazla şey olmadığı oldukça bariz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac