Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook üzerimizde yine deney yapmış!

16 Ocak 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 146 Kez Ziyaret Edildi.

2016010610531325372

Facebook’ta bir deney şoku daha: Uygulamada yaşadığınız sorunlar, tesadüf olmayabilir!

İnternette bir şeyden para ödemeden faydalanıyorsanız, ürünün siz olduğunuz söylenir. Facebook‘un yeni deneyinin ardından bu sözde bir doğruluk payının olduğunu tekrar düşüneceksiniz.

The Information‘a göre Facebook, çok küçük çaplı bir kullanıcı grubunun Android’li cihazlarındaki Facebook uygulamasını bilerek kilitledi. Amaç ise kullanıcıların her şeye rağmen Facebook’u kullanmaya devam edip etmediklerini görmekti. Birkaç sene önce yapıldığı ileri sürülen deneyle Facebook, Google Play’den çıkarılması gibi bir durumda nelerle karşılaşabileceğini görmek istiyor.

Rapor, Google’ın bazı ihlaller nedeniyle geçmişte Facebook uygulamasını mağazadan çıkarmak istediğini söylüyor. Bunun yanında Facebook da Google’a ödediği mikro-ücretlerin artması nedeniyle Google Play’den çıkmak isteyebilir.

Deney yüzünden Facebook’u bırakan kullanıcıların çok olmayacağı belli. Ancak Facebook’un insanlar üzerinde böyle garip bir deney gerçekleştirmeden önce izin almış olması gerekirdi. Bu arada sosyal ağın önceki bir deneyi, daha çok kişiyi etkilemişti

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac