Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook Messenger’da ‘konum’ değişikliği!

10 Haziran 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 348 Kez Ziyaret Edildi.

2015060512073122172

Facebook, Messenger uygulamasında yaptığı yenilikle pek çoğumuzu rahatsız eden sorunu bitirdi!

Her mesajınıza konum bilginizi ekleyen Facebook Messenger yoluyla nasıl takip edilebileceğinizi geçtiğimiz hafta bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Facebook ise işlerin işleyişini biraz değiştirerek bunu imkansız hale getirdi.

Facebook’un yaptığı değişiklik sonucunda konumunuz, sadece siz isterseniz, ayrı bir mesaj olarak gönderiliyor. Aslında konum paylaşım özelliğini kapatmak, bu değişiklikten önce oldukça kolaydı ancak buna rağmen çoğu kullanıcı, konumunun paylaşıldığını fark etmiyordu. Konum paylaşmanın tamamen isteğe bağlı hale gelmesiyle birlikte, artık konumunuzu bildirmek için üç nokta simgesine dokunup, kendi elinizle yollamanız gerekecek. Bunu yaptığınızda konumunuz, ayrı bir mesaj olarak bir haritayla birlikte gönderiliyor. Facebook, arka planda konum bilginizi toplamadığını da önemle vurguluyor.

Konum izleme işlevini daha önce kullandıysanız, bu yeniliğe rağmen izinizin sürülebilmesi muhtemel. Ancak bunun dışında konum paylaşma işlevinin kontrolü, artık tamamen sizin elinizde olacak.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac