Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook Messenger Uygulamasına Sesli Mesaj Özelliği Geldi

5 Ocak 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.387 Kez Ziyaret Edildi.

 

Facebook Messenger Uygulamasına Sesli Mesaj Özelliği Geldi

Facebook bugün iOS ve Android platfromu için Facebook Messenger uygulamasına sesli mesaj özelliğini getirdi.

Facebook’un mobil platform için geliştirdiği Messenger uygulamasına bugün güncelleme geldi. Yeni güncelleme çok önemli bir özelliği de beraberinde getirdi. Bu önemli özellik ise, sesli mesaj özelliği. Artık iOS ve Android platformunda Facebook Messenger uygulamasını kullanan kullanıcılar Facebook arkadaşlarına sesli mesaj gönderebilecekler.

Bu yeni özelliğin kullanımına gelecek olursak. Facebook Messenger’da sesli mesaj bırakmak istediğiniz bir arkadaşınız ile olan konuşma pencerenizi açıyorsunuz. Daha sonra sol alt köşede bulunan + butonuna tıklıyor ve ‘Ses Kaydet’e basıyor. Son olarak ise kayıt butonuna basılı tutarak sesli mesajınızı bırakıyorsunuz.

Uygulamanın yeni özelliği için ilk izlenimim oldukça kullanışlı olduğu yönünde. Oldukça basit bir şekilde sesli mesajınızı karşınızdakine iletebiliyor, mesajınızı dinleyebiliyor ve dinletebiliyorsunuz. Bakalım belki ileride Facebook Messenger uygulamasına Skype üzerinden görüntülü konuşma özelliği de gelebilir. Öte yandan Facebook’un VoIP servisinin Kanada’da test aşaması sürüyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac