Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya, Sosyal Medya

Facebook İşletim Sistemini, Htc ile Tanıtacak

30 Mart 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 716 Kez Ziyaret Edildi.

Facebook İşletim Sistemini, Htc ile Tanıtacak

Facebook Phone, 4 Nisan’da geliyor derken, işin iç yüzü başka gelişmelerle doluymuş

Facebook, 4 Nisan tarihinde düzenleyeceği bir konferans ile Android tabanlı özel bir “proje”yi tanıtacağını duyurdu. İlk tahminler Facebook’un meşhur akıllı telefon çalışmasına doğru kaysa da, işin aslının farklı olduğu ortaya çıktı. New York Times’ın özel kaynaklarına göre tanıtılacak olan şey, sanıldığı gibi Facebook Phone falan değil. Bunların aksine sosyal medya devi katılımcılarına FacebookOS ya da Android benzeri bir platformun tanıtımını yapacakmış.

Daha önce HTC ile çalışan ve HTC Status adlı akıllı telefonda parmağı olan şirket, cihazın pek beklendiği gibi bir satış başarısı yakalamamasına rağmen telefon üreticisi ile yine bir araya gelmiş. Dedikodulara göre Facebook bu sefer tasarım ve işletim sistemi, yazılım konusunda çalışmayı yapan taraf olmuş. HTC ise işin donanım kısmıyla ilgilenerek ortaya ilginç bir iş çıkartmış.

Kısacası 4 Nisan günü Facebook Phone’u değil ama, HTC’nin yaptığı ve Facebook’un tasarladığı, Facebook işletim sistemli çok orijinal bir işle karşılaşabiliriz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac