Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Facebook, haber kaynağı spam’ını çözüyor!

22 Ocak 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 405 Kez Ziyaret Edildi.

2015012114554858172

Facebook’un haber kaynağında herkesin canını sıkan bu büyük sorun, nihayet ortadan kalkıyor!

Facebook kullanıcılarının önemli bir bölümü, haber kaynağında art arda görüntülenen, tıklanmak için ilginç yollar arayan “düşük kaliteligönderilerden şikayetçiler. Sosyal dev ise şu sıralar sorunu çözme konusunda önemli adımlar atıyor.

Facebook, bu tür gönderilerin dağıtımını azaltmayı başarmış görünüyor. Sosyal ağ, kullanıcılar tarafından işaretlenen bu tür gönderilerde bir uyarı gösteriyor. Facebook yazılım mühendisi Erich Owens ve bilim adamı Udi Weinsberg, yaptıkları duyuruda Facebook’tan herhangi bir gönderiyi kaldırmadıklarını ve gönderilerin doğruluğunun firma tarafından kontrol edilmediğini vurguluyor.

Ancak Facebook kullanıcıları, sözkonusu gönderileri işaretlediklerinde bu gönderileri başkalarının haber kaynağından kaldırarak sosyal ağı, olması gerektiği haline geri döndürüyor. Zaten Facebook da haber kaynağının amacının arkadaşlarınızı ve önem verdiğiniz konuları takip etmek olduğunu söylüyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac