Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook ‘gerçek isim’ politikasını değişiyor

7 Kasım 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 297 Kez Ziyaret Edildi.

2015071617453445699

Facebook, gerçek ismini kullanmak istemeyenler için büyük bir değişikliğe gidiyor…

Aralık ayından itibaren eğer yeterince geçerli bir nedeniniz varsa, Facebook’ta isim değiştirebilmeniz mümkün olacak.

BuzzFeed kaynaklı haberlere göre Facebook kısa bir süre sonra “gerçek isimler” politikasında bazı değişikliklere gidecek. Yasal ismi dışında bir isim kullanmak isteyen Facebook kullanıcılarının bunu belgelemek için ek ayrıntılar sunması mümkün olacak.

Karar, Facebook büyümeden sorumlu başkan yardımcısı Alex Schultz tarafından Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU) ve Electronic Frontier Foundation (EFF) gibi sivil toplum örgütlerine bir mektupla bildirildi.

ACLU ve EFF gibi sivil toplum örgütleri aile içi şiddet mağdurları ve LGBT topluluğu da dahil olmak üzere toplumun bazı kesimlerinin tacizlere karşı yasal kimlik bilgilerini değiştirme ihtiyacı duyabildiklerini savunuyor.

Facebook, tepkilere karşı hayata geçirdiği yeni düzenlemeyle birlikte iki temel şeyi değiştirecek. Sosyal dev artık yasal ismini kullanmak istemeyen kullanıcıların bunu neden gerçekleştirmek istediklerini belirtebilmeleri için ayrıntılı bilgi sağlanmasının önünü açacak. Ayrıca sahte isim kullandığı için işaretlenen kullanıcılar kilitlenen hesaplarını daha kolay geri alabilecekler.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac