Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook, canlı videoları genişletiyor!

10 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 69 Kez Ziyaret Edildi.

Facebook, canlı videoları genişletiyor!

Facebook, mobil uygulamasında rakiplerini tedirgin edecek önemli bir yenilik yaptı!

Facebook‘un telefon üzerinden canlı video yayını özelliğinde yaptığı yenilikler, sosyal devin bu işi iyice ciddiye almaya başladığının işareti. Birkaç aydır hizmette olan, telefondan canlı videolar paylaşmanıza izin veren Facebook Live, mobil uygulamada biraz daha önce çıktı.

İlk aşamada yalnızca ünlülere özel bir işlev olan, daha sonra tüm medya şirketlerine ve doğrulanmış sayfalara açılan Facebook Live, geçen günlerde herkese açılmıştı. Şimdi ise Facebook uygulamasına yeni bir Video sekmesi eklendi. Bu sekmede gösterilen harita sayesinde dünya üzerindeki canlı akışları görebiliyorsunuz.

Bu değişiklikler Facebook’un canlı yayın işlevinin sadece ünlü kişilere değil, tüm dünyaya açık bir araç haline gelmeye başladığını gösteriyor. Sosyal ağ, muazzam bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu için bu durum, canlı yayın piyasasını şimdiye kadar elinde tutan Periscope, Twitch ve YouTube‘u rahatsız edebilir.

Canlı yayın işlevlerinin ortalama Facebook kullanıcısını ne kadar ilgilendireceği şimdilik bilinmiyor, ancak Facebook’un bu fikrin peşinden gitmeye kafayı koyduğu açık.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac