Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Facebook Browser Sahibi Olacak

4 Haziran 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 961 Kez Ziyaret Edildi.

Dünyanın en büyük sosyal ağı yeni bir alana daha girmeye çalışıyor. Çıkan haberlere göre Facebook kendi tarayıcısını piyasaya sunacak. Sebebi ise kullanıcıların internet deneyimlerini daha iyi anlayabilmek. Bir nevi Facebook sizi daha fazla takip etmek istiyor. Muhtemelen topladığı verilerle daha fazla reklam ile daha fazla para kazanmaya çalışacak.

Facebook sıfırdan bir tarayıcı çıkartmak yerine bir tarayıcı satın almayı planlıyor. Konuşulanlara göre o tarayıcı Safari. Ne kadar doğru bilinmez ama Safari’nin dünya çapında kullanıcı sayısı az değil. 200 milyondan fazla kullanıcısı olan Safari Facebook tarafından satın alınırsa tarayıcının kullanıcı sayısı daha da artabilir. 900 milyonu geçen Facebook kullanıcıları bu tarayıcı kullanmaya başlayabilir.

Facebook Safariyi satın aldığında sahip olacağı en büyük artılardan biri Safari’nin mobil versiyonu. Dünya çapında en çok kullanılan mobil tarayıcılardan biri olan Safari Facebook’un mobil versiyonu için ilaç gibi gelecek. Bildiğiniz gibi Facebook’a giren iki kişiden biri mobil şeklinde Facebookla bağlantı kuruyor. Hiçbir resmi açıklama olmadığını hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac