Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Erkenden Biten Pillere Son!

6 Ekim 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | 2 yorum | 1.011 Kez Ziyaret Edildi.

Erkenden Biten Pillere Son!

Kablosuz farenizin pili çok mu hızlı bitiyor? İşte pilin ömrünü uzatacak çok basit bir ipucu!

Kablosuz farelerin hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek. Ama bu sırada önemli bir sorunu da yanlarında getiriyorlar: Çok hızlı bir biçimde tükenen piller. Peki ama farenizin pil ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz bir şeyler var mı? Tabii ki var… İşte bunlardan en etkilisi.

Eğer kablosuz farenizi koyu renkli veya pürüzlü bir yüzeyde kullanıyorsanız, bu durumu bir an önce değiştirmenizde yarar var. Logitech, bir farenin bu tip yüzeylerde normalden çok daha fazla güce ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Eğer yüzey olarak açık renkli ve tamamen pürüzsüz yüzeyleri seçerseniz, farenizin pil ömrü de kayda değer bir biçimde artacaktır. Eğer çalıştığınız masa bu şartlara uygun değilse, basit bir mousepad kullanarak uygun şartları sağlamanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac