Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Dünyanın En İnce Telefonu ile Tanışmaya Hazırlanın!

14 Ocak 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 847 Kez Ziyaret Edildi.

Dünyanın En İnce Telefonu ile Tanışmaya Hazırlanın!

Bir akıllı telefon ne kadar ince olabilir? Hayalleriniz ne kadar inceliğe müsaade ediyor? Sınırlarınızı zorlamaya hazırlanın. Dünyanın en ince akıllı telefonu geliyor! CES 2013 kapsamında …

Bir akıllı telefon ne kadar ince olabilir? Hayalleriniz ne kadar inceliğe müsaade ediyor? Sınırlarınızı zorlamaya hazırlanın. Dünyanın en ince akıllı telefonu geliyor!

CES 2013 kapsamında birçok yeni akıllı telefon ile tanışma fırsatı bulduk. Özellikle 5inç ekrana ve Full HD ekran çözünürlüğüne sahip modellerin çeşitliliği dikkat çeken önemli bir ayrıntıydı ancak dikkatlerden kaçmayan bir başka ayrıntı da akıllı telefonların inceliğinin önemli bir tasarım kaygısı oluşuydu.

CES 2013’te incelik konusunda sınırları zorlayan iki akıllı telefon ile tanıştık. ZTE Grand S 6.5mm inceliği ile ikinci sıradaki isim olurken, Alcatel One Touch Idol Ultra 6.45mm inceliğindeki gövde yapısıyla en ince akıllı telefon sıfatını ele geçirmeyi başardı ancak bu durum pek de uzun sürmeyeceğe benziyor.

Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, önemli açıklamaları ile gündeme geldi. MWC 2013 için çok ciddi planları olduğuna dikkat çeken genç yönetici, ince gövde yapısı, uzun pil ömrü ve güçlü donanımı ile dikkat çekecek yeni Ascend serisi akıllı telefonları tanıtacaklarını müjdeledi. Bu telefonların inceliği konusunda Alcatel One Touch Idol Ultra’dan ince olup olmayacağı yönündeki soruya da olumlu yanıt Richard Yu, şimdiden gözlerin Barcelona’daki fuara çevrilmesine neden oldu.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac