Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Diğerlerine Hiç Benzemeyen Bir Cep!

5 Haziran 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 712 Kez Ziyaret Edildi.

Sadece Japonya’da piyasaya sürülecek olan bu cebin diğerlerinden çok farklı bir yeteneği var!

Japonya’nın üçüncü ağ operatörü Softbank,tüketicilere yönelik radyasyon ölçerli telefonu ortaya çıkardı.

Radyasyon ölçme özelliği, Pantone cep telefonununstandart bir özelliği olacak. Pantone, iPhone’dan sonra Softbank tarafından satılan en popüler ceptelefonu. Pantone 5, Sharp tarafından geliştiriliyor ve cebin bu sürümü Android ile çalışıyor. Aynı zamanda su geçirmeyen bir kaplamaya sahip cebin, tek elletaşınacak kadar rahat olduğu da söyleniyor.

Pantone 5’in ön tarafında bulunan özel bir düğme, radyasyon algılayıcısını çalıştırıyor. Bulunan radyasyon seviyesi microSieverts/saat olarak, coğrafi etiket ile Softbank sunucularına gönderiliyor. Cep,Japonya’da satışa sunulacak, ancak bunun sebebi radyasyon tehlikesi değil: Cep, Japon halkı ile yönetim arasındaki güven eksikliğini vurgulamayı amaçlıyor. Fukushima kimseyi öldürmemiş olsa da çok kişiyi korkutmuştu. Bu endişeli insanlar ise korkularını dindirmeye yönelik ürünler satın alabiliyorlar.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac