Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Denetim Masası, yakında kaldırılabilir!

11 Ekim 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 274 Kez Ziyaret Edildi.

2015100911462332272

Windows 10’un ayarlarını değiştirebileceğiniz yerlerin sayısı, yakında ikiden bire düşebilir!

Windows 10‘un ayarlarını şu an iki yerden yapabiliyorsunuz: Yenilenen Ayarlar uygulamasını kullanarak veya eskiden olduğu gibi Denetim Masası‘ndan. İkinci seçeneğin ortadan kaldırılması ise beklediğimizden yakın olabilir.

Microsoft çalışanı Brandon LeBlanc ve Windows Insider programının başındaki Gabe Aul, Twitter’da gelecekte yalnızca bir Denetim Masası’nın olacağının işaretini şu tweet ile verdiler:


İki ayrı ayar paneli sunmanın kodları karmaşık hale getirdiğini ve disk / bellek kullanımını artırdığını söyleyen Aul, seçeneklerin yakında bire ineceğinin ipucunu vermiş oldu.

Klasik Denetim Masası’nın görsel olarak Windows 10’a tam uymadığı bir gerçek. Çeşitli ayarları aç-kapat yoluyla kolayca değiştirmenize izin veren Ayarlar uygulaması ise Windows 10 için daha uygun görünüyor. Bununla birlikte Denetim Masası’ndaki tüm ayarları gelecekte Ayarlar’da bulup bulamayacağımız bir soru işareti.

Denetim Masası’nın ne zaman kaldırılacağı henüz bilinmese de Microsoft, bir sonraki büyük Windows 10 (Threshold 2) güncellemesiyle işlevin fişini çekebilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac