Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya, Teknoloji Haberleri

Dayanıklı Akıllı Telefon!

28 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | 2 yorum | 1.306 Kez Ziyaret Edildi.

Dayanıklı Akıllı Telefon!

Akıllı telefon denince akla gelecek son isimlerden olan dev şirket, kendi telefonunu yapıyor!

Uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde ürettiği dayanıklı botlarıyla tanınan  Caterpillar, cep telefonu pazarına girmeye hazırlanıyor. Evet, çocukluğumuzun (ve günümüzün) meşhur “CAT” ayakkabalarını üreten firmayı, önümüzdeki günlerde cep devleriyle yarışırken göreceğiz.

Ayakkabı devinin “CAT B15” isimli çiçeği burnundaki cebi, dayanıklılık konusunda firmanın ürettiği botlarından aşağı kalır yanı yok. Cihazın alüminyum ve kauçuk kaplı dış yüzeyi, yaklaşık 2 metreden düşürmelere karşı bana mısın demiyor. Suyun 1 metre altında yarım saat kaldıktan sonra bile çalışmaya devam eden CAT B15, -20 ile 50 derecelik sıcaklıklara dayanabilir şekilde geliştirilmiş.

Teknik özelliklere gelecek olursak, CAT B15’in bu anlamda son teknoloji cihazlarla yarışacak düzeyde olmadığını söyleyebiliriz. Android JellyBean ile piyasaya sunulacak olan cihaz, 4 inç boyutundaki WVGA ekran, çift çekirdekli 1GHz Cortex-A9 çip, 512 MB RAM ve 5 megapiksel kameraya sahip.

Caterpillar’in, yeni buldozerini Mart ayında ve 400 dolar civarında bir fiyatla piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
  Gelen Aramalar 
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac