Çatlak Dünya » Anasayfa » Genel

Davlumbaz Kullanımı ve Kötü Kokulara Karşı Önlemler

6 Mart 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 926 Kez Ziyaret Edildi.

bosch

 

Sürekli olarak gelişmekte olan teknoloji, bayanların ihtiyaçlarına yönelik olarak beyaz eşya teknolojisinde büyük gelişmeler kaydetmektedir. Bu noktada da özellikle bayanların mutfakta yaşadıkları en büyük sorunlardan bir tanesi olan yemek kokuları ve buharı gibi hususlara karşı günümüzde Bosch teknolojisine sahip olan davlumbazlar veya aspiratörler kullanılabilmektedir.

Bu noktada aspiratör veya davlumbaz kullanımı konusunda her ürüne özel farklı ocak ile mesafeleri bulunmaktadır. Bu noktada eğer ürün ile ilgili olarak ocak arasında olması gereken mesafeye dair bilgi verilmemesi durumunda gazlı ocak ile davlumbaz veya aspiratör arası mesafe en az 65cm, elektrikli ocak ile davlumbaz veya aspiratör arasındaki mesafe ise en az 55cm olması gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve servis ihtiyacı gibi sorunlarınızda Taşdelen Bosch Servisi bir tık yakınınızdadır.

Bu ölçümlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise gazlı ocaklarda ocak ızgarasının en üst noktası ile davlumbaz veya aspiratör’ün en alt noktası arası ölçülmelidir. Elektrikli ocaklarda ise cam yüzey ile davlumbaz veya aspiratör’ün en alt noktası arası ölçülmelidir. Bu noktada mutfakta yer alan pek çok üründe olduğu gibi davlumbaz ya da aspiratör modellerinde çeşitli kötü kokular ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu gibi durumlarda davlumbaz ya da aspiratördeki koku sorunları için geri akış klapesi kullanılabilir.

Karbon filtrelerin kullanım sıklığına uygun olarak minimum 6 ay maksimum 1 yıl içerisinde yenisi ile değiştirilmesine dikkat edilmelidir. Bu durum hem daha verimli bir kullanım sağlayabileceği aynı zamanda da kötü kokulara karşı önlem alınmasında da oldukça etkilidir.  Eğer sorunlarınız tüm bu yaptıklarınıza rağmen sürüyorsa Suadiye  Bosch Servisi sizlere hizmet sunmaktan mutlu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac