Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri, Mobil Dünya

Cyanogen ve Microsoft’tan önemli ortaklık!

16 Nisan 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 316 Kez Ziyaret Edildi.

201504161657231172

Cyanogen, Google’sız Android planlarını gerçeğe dönüştürmek için Microsoft’la anlaştı!

Özel Android sürümleriyle tanıdığımız Cyanogen, Microsoft ile stratejik bir ortaklığa girdiğini doğruladı. Ortaklığın bir parçası olarak Cyanogen ROM’ları, önümüzdeki aylardan itibaren çeşitli Microsoft hizmetleriyle gelecek.

Cyanogen’in içereceği Microsoft ürünleri arasında Bing hizmetleri, Skype, OneDrive, Outlook, OneNote ve Microsoft Office var. Google’ın işletim sistemine yazılımlarını ön-yüklü olarak yerleştirmek, Microsoft için önemli bir hamle. Anlaşma kapsamında Microsoft, Cyanogen için doğal bir entegrasyon ortaya çıkaracak ve Microsoft uygulamaları, işletim sisteminin bir parçası gibi görünecek.

Cyanogen, Android’i temel alsa da onu Google’ın elinden almayı amaçladığını geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Microsoft’un ise son dönemde Android’le ilgili önemli girişimlerde bulunduğu, son olarak Samsung’la bir anlaşmaya vardığını biliyoruz. Önceki gelişmeler bir yana, Cyanogen ve Microsoft anlaşmasından Google’ın pek memnun kalmayacağı açık.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac