Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Cyanogen telefonları Truecaller ile gelecek!

18 Mayıs 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 318 Kez Ziyaret Edildi.

2015051011083899672

Gelecekteki Cyanogen’li telefonlar, sizi arayan yabancıların bile kim olduğunu söyleyebilecek!

Cyanogen, yeni ortaklığı sayesinde rehberinizde olmayan kişiler tarafından arandığınızda, sizi kimin aradığını gösterecek.

Truecaller ile Cuma günü yeni bir anlaşmaya varan Cyanogen, uygulamanın kullandığı teknolojiyi gelecekteki Cyanogen telefonlarına entegre edecek. 1,6 milyar telefon numarasından oluşan Truecaller veritabanı sayesinde, arayan kişinin kim olduğu rahatça ortaya çıkacak.

Google’ın Nexus’lara eklediği çevirici uygulaması benzer bir işlev sunmaktaydı, ancak bu uygulama yalnızca Google cihazlarına kısıtlıydı. Facebook da yeni yayınladığı Hello uygulamasıyla Truecaller’a benzer işlevler sunuyor. Ancak Hello’nun odaklandığı nokta, arayan kişinin kim olduğunu göstermekten çok, kişilerinizi Facebook’la ilişkilendirmek.

Truecaller’ın istenmeyen numaraları engellemeye ve sizi rahatsız eden kişileri şikayet etmeye özellikleri de var. Şüphesiz Cyanogen, Truecaller entegrasyonuyla Android’i Google’ın elinden alma görevinde bir adım daha atmış olacak.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac