Çatlak Dünya » Anasayfa » Android

Çöp uygulamaları root’lamadan temizleyin!

18 Mayıs 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 638 Kez Ziyaret Edildi.

cop-uygulamalari-root-lamadan-temizleyin

Android cebinizde yüklü gelen, kullanmadığınız “çöp” uygulamaları root’a gerek kalmadan temizliyoruz

Android’li telefon üreticileri, uygulamalarını kullanmamız umuduyla onları cebimize tıkıp, kaldırılmaz hale getiriyorlar. Ancak çoğumuz, 3 farklı takvim uygulamasına muhtaç değiliz. Bu yazımızda bu tür uygulamaları devre dışı bırakmanın kolay bir yolunu sizlere açıklayacağız.

Gereksiz uygulamalardan kurtulmak için önce Ayarlar paneline göz atın. Uygulamalar (veya Uygulama yöneticisi) bölümü altında ekranı sağa sürükleyerek yüklü tüm uygulamaları görünür hale getirin. Burada uygulamaları tek tek seçerek durdurabilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. “Zorla durdur” seçeneği, daha sonra kullanacağınız bir uygulamayı geçici olarak durdurmakta faydalı olabilir. Ancak uygulamayı listenizden tamamen kaldırmak istiyorsanız, “Devre dışı” düğmesini kullanın.

Uygulamanın gerçekten devre dışı kalıp kalmadığını, az önce açtığınız listede, uygulamanın isminin hemen sağına bakarak anlayabilirsiniz. Devre dışı bıraktığınız uygulamaların yanında “devre dışı” ibaresini göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac