Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Çiziklerden 10 Dakikada Kurtulun

10 Nisan 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.061 Kez Ziyaret Edildi.

Son dönemlerde kendini onaran plastikler ve ekran kaplamaları popüler olmaya başladı.

Bu durumun sonucunda birçok üretici kendini onarabilen plastik maddeler üretip, gelecek nesil dizüstü ve akıllı telefonlarda bu kaplamaların kullanılması için uğraşıyor.

Bu akıma dair son haber Toray’den geldi. Japonya merkezli firma, ileri dönemlerde duyurulacak olan dizüstü bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda kullanılması olası görülen bir film üretti. Söz konusu film özel bir ıslak kaplama teknolojisi kullanarak oluşan bir çiziği 10 dakika içerisinde iyileştirebiliyor.

Konuya ilişkin bir video yayınlanmamasına rağmen firma teknolojisini sergilemek için yukarıda gördüğünüz parlak yüzeyi bir takım metallerle çizdi. Sonuç ise görüldüğü üzere gayet başarılı. Verilen bilgilere göre çizik giderici sistemin iyileştirme özelliği düşük sıcaklıklarda daha iyi performanssergiliyor. Fakat oda sıcaklığında çizik giderme işlemi 10 dakika sürüyor. Söz konusu kaplama 20.000 kere kendini onarabilme özelliğine sahip.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac