Çatlak Dünya » Anasayfa » Medya

Çin’in süper otomobili geliyor: İşte LeSEE

26 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 40 Kez Ziyaret Edildi.

Çin'in süper otomobili geliyor: İşte LeSEE

Geleceğin otomobilleri birer birer tanıtılırken, bir canavar da Çin’de ortaya çıktı!

Geleceğin otomobilleri birer birer tanıtılıyor. Her ne kadar sektörün bir numaralı yıldızı Tesla gibi görünse de, pek çok şirket pazara girmek için hazırlanıyor. Şimdi de Çin’in yükselen yıldızı LeEco‘dan, yeni bir elektrikli otomobil haberi geldi.

LeEco, halihazırda İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin ile işbirliği içinde bulunuyor. Buradan kazandığı deneyimi ve teknoloji dünyasının başarılı bir üyesi olmasıyla sahip olduğu bilgiyi otomobil dünyasına yansıtmaya karar veren LeEco, ilk elektrikli otomobilini duyurdu.

LeSEE olarak isimlendirilen otomobil, sahip olduğu özelliklerle Tesla modellerine rakip olabilecek güçte. Beijing Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan LeSEE, sürücüsüz olarak hareket edebiliyor ve gücünü elektrikli motorlardan alıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac