Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Chrome OS’a Android L benzeri arayüz!

22 Temmuz 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 426 Kez Ziyaret Edildi.

201407201613567772

Android L ile gelen en önemli yenilik sadece cep ve tabletlere sıkışmadı; laptoplar’a da geliyor!

Google’ın tüm ürün ve platformları, henüz aynı tasarım dilini kullanmıyorlar. Ortak bir tasarım dili, firmanın yakın geleceğe dair planları arasında. Yeni tanıştığımız “Project Athena” ise Chrome OS’a Android’e benzer bir arayüz kazandırmaya yönelik bir girişim.
Google çalışan François Beaufort’un Project Athena olarak adlandırdığı yeni kullanıcı deneyimi, dikey, kart tabanlı bir çoklu görev arayüzü sunuyor. Bu arayüz, Android’li cihazlardaki Chrome’un sekme sistemini ve Android L’nin Material Design arayüzünün bazı öğelerini örnek alıyor.
Ekran görüntüsü, Athena’nın sadece küçük bir kısmını gösteriyor ve henüz tamamlanmadığı belli oluyor. Beaufort, ilk taslaklarının temel bir pencere yönetimi işlevi sunduğuna dikkat çekiyor.
Firma, Haziran’da yaptığı bir duyuruda Android uygulamalarının yakın zamanda Chromebook’larda da çalışmaya başlayacağını söylemişti. Arayüzlerin benzer hale gelmesi, bu alanda da kullanıcılara avantaj sağlayabilir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac