Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri, İnternet Haberleri

Chrome için Ram Dostu Eklenti: Tab Killer

22 Şubat 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 549 Kez Ziyaret Edildi.

chrome

Chrome sekmelerini kapatın ama istediğiniz zaman kolayca geri çağırın; RAM’iniz size kalsın!

Chrome’da gezinti yaptığımız sitelere ait sekmeleri açık unutmak, sık karşılaştığımız bir sorun. Hatta bazen unutmak değil de, kasten açık bıraktığımız, daha sonra dönüp üzerinde çalışmayı planladığımız sekmeler de olabiliyor. Ancak bu işin bir yan etkisi var. Chrome sekmeleri bilgisayarın RAM‘ini içten içe yiyor ve sonuç, yavaşlayan bir bilgisayar olarak bize dönüyor.

Fakat, Chrome Web Store’daki Tab Killer isimli bir eklenti, bu sorunu çözmek için zekice bir hamle yapıyor. Tab Killer’ı yüklediğinizde, tarayıcının sağ üstüne bir Q sembolü yerleştiriyor. Ardından, daha sonra tekrar dönmek istediğiniz ama o anda üzerinde çalışmayacağınız için kapamak istediğiniz sekmelerin üstüne gelerek sağ tuşla çıkan menüden “bu sekmeyi Tab Killer’e gönder” seçeneğini işaretliyoruz. Artık sekmede yer alan web sayfasının tam linki, Tab Killer içinde kaydediliyor.

Sekmeyi kapadıktan sonra, tekrar o sekmedeki web sayfasına dönmek istediğimizde tarayıcının sağ üstündeki Q ikonundan, kaydettiğimiz sekmeyi seçiyoruz ve yeni bir sekmede kayıtlı olan web adresi açılıyor. Pratik olarak aynı sekme tekrar karşımızda duruyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac