Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Chrome, eklenti engellemeyi genişletiyor!

19 Mayıs 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 296 Kez Ziyaret Edildi.

2015051411024730572

Google, Chrome için uyguladığı bu engellemeyi biraz daha büyütmeye karar verdi!

Google, Chrome web mağazasının dışındaki eklentileri geçtiğimiz sene engellemeye başlamıştı. Bununla birlikte bu engelleme, Chrome’un geliştirici kanallarını kapsamıyordu. Ancak bugünden itibaren bu durum, değişiyor.

Google, Web Store dışındaki eklentileri devre dışı bıraktığından bu yana istenmeyen eklentileri kaldırma isteklerinde yüzde 75 düşüş gözlediğini söylüyor. Buradan yola çıkan firma, bundan böyle üçüncü parti eklentileri Windows geliştirici kanalında da engelleyecek. Engellenen kanallara yakın bir zamanda Mac de eklenecek. Temmuz itibariyle “tüm kanalların ” dışardan eklenti yüklemesi yasaklanmış olacak.

Ancak engelleri aşmanın tüm yolları tıkanmış değil. Önceden olduğu gibi Developer Mode‘u kullanarak eklentileri elle yüklemek mümkün olacak. Bununla birlikte eklentiler, buradaki zahmetli işi yapmaya katlanmadığınız sürece her yeniden başlatmada devre dışı kalacak. 

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac