Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

CClenaer’a disk analiz aracı eklendi!

3 Ocak 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 393 Kez Ziyaret Edildi.

2015010111520011472

Windows temizleme aracı CCleaner, yeni yeteneğiyle bazı programları işsiz bırakabilir!

Windows temizleme aracı CCleaner, son sürümüyle birlikte “disk analizi” işlevi de sunmaya başladı. Ücretsiz araç bu sayede sabit diskinizde tam olarak nelerin yer kapladığını bulmanızı sağlıyor.

Windows her ne kadar zararlıların hedefinde olsa da, müthiş bir işletim sistemi. Ancak Microsoft, bize hala kendi kendini temizleyen (veya gereksiz dosyaların birikmesine izin vermeyen) bir işletim sistemi sunmuyor. Bu durumda CCleaner gibi işini neredeyse kusursuz yapan temizlik araçları devreye giriyor.

CCleaner 5‘teki “Disk Analyzer” aracı, piyasada bulabileceğiniz disk analizi araçlarının işlevlerini sunuyor. En iyi disk analizi aracı olduğunu söylemeyeceğiz, ancak sunulan işlevler çoğu kullanıcı için yeterli. Tools bölümünde bulunan Disk Analyzer, fotoğraflar, müzik, belgeler, videolar, sıkıştırılmış dosyalar, epostalar, “her şey” gibi öğeleri seçip, istediğiniz diski taramanıza izin veriyor. Sonuç, hem liste, hem de bir grafik üzerinde gösteriliyor.

ccleaner, disk analyzer, analiz, boş alan, windows

CCleaner’ın asıl işlevi ise Cleaner aracıyla sisteminizin genellikle görmediğiniz, geçici internet dosyaları, küçük resim önbelleği gibi bölgelerini temizlemenize yardımcı oluyor. Bir önceki güncelleme, Duplicate Finder ile diskinizde birbirinin aynısı olan dosyaları bulmanıza olanak tanımaktaydı.

Piyasada CCleaner’ın yaptığı işin aynısını yapan Glary Utilities, SlimCleaner gibi araçlar da var. Ancak CCleaner, bu tür araçlar arasında çok kolay kullanılan arayüzüyle öne çıkıyor.

İndirin: CCleaner

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac