Çatlak Dünya » Anasayfa » Tanıtım Yazıları

ÇAMAŞIR MAKİNASI KAPAĞI KİTLENMİYOR SORUNU

8 Mayıs 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 12.749 Kez Ziyaret Edildi.

arclk

Çamaşır makineleri hayatımızda sıkça kullandığımız ve bize çok büyük bir faydası olan beyaz eşyadır. Çamaşır makinesi sayesinde çamaşırlarımızı makinede çok rahat bir şekilde yıkayabiliriz ve artık gelişen bu teknoloji sayesinde de çamaşır makinesinde çamaşır kurutma imkânına da sahip olabiliriz. Gelişen teknoloji ve ilerleyen zaman dilimi sayesinde çamaşır makineleri artık çok daha gelişmiş ve ilerlemiş bir duruma gelmiştir. Artık bütün mağazalarda ve alışveriş internet sitelerinde pek çok farklı ve model çamaşır makinelerini çok rahat bir şekilde bulabiliriz. Ayrıca çamaşır makinesi aldığımızda kredi kartı ve diğer taksit avantajlarından da yararlanarak kolay bir şekilde makine alabiliriz. Ancak çamaşır makinelerinin de sorunları bulunabilmektedir bunlar su kaçırma, su almama vb. gibi sorunlar olabilir. Biz bunlardan çamaşır makinası kapağı kilitlenmiyor sorununu ele alacağız.  Bostancı bölgesinde ikamet eden müşterilerimiz Bostancı Arçelik Servisi ile irtibat kurabilir veya http://www.erenkoyarcelikservisim.com/?pnum=6&pt=Bostanc%C4%B1%20Ar%C3%A7elik%20Servisi linkine tıklayarak servis çağırarak bu sorunlarla uğraşmadan kurtulabilirler.

Çamaşır makinası kapağı kilitlenmiyor sorunu çamaşır makinesi olanlar için büyük bir sorundur. Bu sorunun temeli cihazda bulunan parçalardır. Su kaçırmanın sebebini öğrenmek için çamaşır makinesinin pompa kapağını açarak içinden su gelip gelmediğini kontrol edelim.  Eğer su gelmiyorsa su boşaltma pompası ile makinenin su çıkış pompası arasında su sızıntısı varmı kontrol edelim.  Pompayı açtığınızda su geliyor ise sızıntı buradan gelmiyordur. Diğer bölge ise makinenin kazanı kazanın içine su dökün eğer sızıntı buradan geliyorsa kazan çatlamış olabilir, kazanla pompa arasında horum delinmiş olabilir, kelepçe çıkmış olabilir ve rezistansın oturduğu yerden su sızıntısı olabilir.

Bir diğer çamaşır makinası kapağı kilitlenmiyor sorunu için bulacağınız yöntem çamaşır makinesinin deterjan çekmecesini açın makinenin camından görünecek kadar su koyun bekleyin eğer sızıntı varsa deterjan çekmecesinin oturduğu yuvada çatlak oluşmuş olabilir, kazanla deterjan kutusu arasındaki hortum delinmiş olabilir veya ön camı geçecek kadar su doldurduysanız lastik körükte delik olabilir. Ancak bunları yapabileceğiniz gibi teknik destekten de yardım alabilirsiniz. Ancak değişik ve zararlı olaylara sebebiyet vermemek ve zararlı çıkmamak için siz yine de teknik destekleri arayın ve onlardan yardım alarak bu sorunu çok kolay bir şekilde çözün.

Kaynak : Küçükbakkalköy Arçelik Servisi

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
  Gelen Aramalar 
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac