Çatlak Dünya » Anasayfa » Genel

Buzdolabın Kullanımında Dikkat Edilecek Detaylar

6 Mart 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 598 Kez Ziyaret Edildi.

arcelik

 

Günümüzde evlerde yiyeceklerin ya da gıdaların daha iyi bir şekilde ve taze olarak saklanabilmesi için mutlak suret ile buzdolabına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu denli büyük bir gereksinim olan ve her evin temel ihtiyaçları arasında yer almakta olan buzdolabı teknolojisi konusunda Arçelik markasının ileri teknoloji, hem çevreci ve tasarruflu hem de çok daha kaliteli bir buzdolabı kullanımına olanak sağlamaktadır. Bütün buzdolabı, klima, kombi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi cihazlarınızda yaşadığınız soru ve sorunlarınız için Göztepe Arçelik Servisi ile görüşünüz.

Buzdolabındaki kötü kokuları gidermek amacı ile bir kase sütü buzdolabına koyulması ve bir iki gün kadar buzdolabında bu vaziyette bekletilmesi gerekmektedir. Süt, buzdolabındaki kötü kokuları tamamen ortadan kaldıracaktır. Bunun dışında buzdolabındaki kötü kokular için buzdolabının alt bölümüne limon dilimleri koyarak her gün değiştirilmesi durumunda buzdolabındaki kötü kokular ortadan kalkacaktır.

Buzdolabına yerleştirilirken alüminyum folyo ile ambalajlanan gıda ürünlerinde oldukça büyük hatalar yapılabilmektedir. Bayanlar alüminyum folyo ile yapacakları gıda ürünleri ambalajlamalarında özellikle alüminyum folyonun mat olan tarafının gıdaya değmesine dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü alüminyum folyonun parlak tarafından gıdaya değecek şekilde ambalajlanarak buzdolabına konması oksitlenmeye sebep olabilmektedir.

Ayıca gıdalarınızın bulunduğu kapların ağzını kapatmadan buzdolabına koymamaya özen göstermenize gerekmektedir. Bu gıdalarınızın çok daha uzun süreli olarak, özelliklerini ve besin değerlerini yitirmeden çok daha taze ve sağlıklı olarak saklanabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede de çok daha verimli, çok daha iyi ve çok daha tasarruflu bir buzdolabı kullanımı sağlanabilmektedir. Daha sorunsuz ve verimli buzdolabı kullanımı için Taşdelen Arçelik Servisi günün her saati hizmetinizdedir.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac