Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Bu kez PC’ye özel oyun geliyor!

13 Nisan 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 984 Kez Ziyaret Edildi.

Konsolların güçlenmesiyle birlikte yavaş yavaş bir hayal olmaya doğru giden “PC’ye özel oyun” kavramına, Epic Games bir son verecek!

Bundan yaklaşık 10 yıl önce, neredeyse PCoyun dünyasının tek hakimiydi. Çıkacak olan yapımlar önce PC’ye, daha sonra bir kısmı diğer platformlara ya çıkarılır ya çıkarılmazdı. Her yıl onlarca yeni yapım, PC’ye özel başlığıyla piyasaya sürülürdü.

Ancak teknolojinin ilerlemesi ve buna bağlı olarak konsolların gelişmesi sonucunda, oyundünyası yeni bir süreç içine girdi. Artık neredeyse hiç PC’ye özel, sadece bu platforma çıkarılacak oyunlar göremiyoruz. Ta ki düne kadar. Epic Games, PC tutkunlarını umutlandıran bir açıklama yaptı.

Şirketten gelen habere göre, Epic, sadece PC platformuna çıkarılacak bir oyun üzerinde çalışıyor. Oyunun türü, çıkış tarihi veya bir başka özelliği hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak sanıyoruz ki, tek başına bu haber bile, oyunu bilgisayarda oynamayı tercih edenlere müjde niteliğinde olacaktır.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac