Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Bu da Bükülebilen Tablet!

10 Ocak 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 787 Kez Ziyaret Edildi.

Bu da Bükülebilen Tablet!

Bükülebilen ceplerden sonra kağıt gibi bükülebilen dokunmatik kağıt tablet de ortaya çıktı.

Bükülebilen, “kağıt” ekran ve tabletler uzun süredir konuşuluyor. CES’de ortaya çıkan kağıt gibi kıvrılabilen bir tablet ise geliştiricilerine göre 3 sene içinde piyasada olacak.

Kağıttan pek de farklı olmadığı gözlenen PaperTab, aslında gücünü Intel Core i5 işlemciden alan 10.7 inç’lik bir tablet. Queen’s University, Plastic Logic ve Intel Labs işbirliği ile geliştirilen cihaz, bükülebiliyor, aynı zamanda dokunmatik özelliklerine sahip. Bildiğimiz tabletlerin aksine, bir PaperTab’de her şeyi yapamayacağınız, bu iş için 10 veya daha fazla PaperTab’a sahip olmanız gerektiği söyleniyor. Tabletlerin fiyatı henüz bilinmediğinden, bunun pratikte kullanımı nasıl etkileyeceği belli değil.

Plastic Logic CEO’su Indro Mukerjee, ürünlerinin yepyeni bir etkileşim olanağı sunduğunu söylüyor ve ekliyor: “(PaperTab’ler) elektronik kağıtla doğal bir insan etkileşimi sunuyorlar, çünkü bugünkü cam tabanlı standart ekranlara göre daha hafif, daha ince ve daha sağlamlar.”

Kağıt tablet PaperTab’ın nasıl çalıştığını videomuzda izleyebilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac