Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Bir günde biten şarj sorununa çözüm

8 Ağustos 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 714 Kez Ziyaret Edildi.

2014072914595717318

Pil konusunda yıllardır beklenen büyük devrimin temelleri, bu buluşla atılmış olabilir!

Teknoloji çok büyük bir hızla gelişiyor ve mobil cihazlar sürekli yeni özelliklerle donanıyor ancak mevcut pil teknolojisi yıllarca geriden geldiği için şarj problemi herkesin canını sıkıyor.
Şimdi bilim insanları şarj problemini çözecek yeni bit teknoloji geliştirdiklerini duyurdular. Stanford Üniversitesi’ndeki bilim insanları, mevcut Lityum İyon pillerinde lityum atomlarının elektrolit içinde kullanıldığını ancak aynı zamanda anotlarda da lityum kullanılması halinde, pilin kapasitesinin önemli ölçüde arttığını tespit ettiler. Bu yeni yöntem sayesinde, Lityum İyon pillerin kapasitesinin iki veya üç kat artabileceğinin de altı çiziliyor.
Bu sadece telefonlar ve mobil cihazlar için değil, elektrikli otomobiller için de önemli bir gelişme zira bu güncelleme sayesinde elektrikli otomobillerin mevcut menzili de iki katına çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac