Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Beyninize yeni bir vücut bulan firma: Humai

27 Şubat 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 98 Kez Ziyaret Edildi.

Beyninize yeni bir vücut bulan firma: Humai

Şaka değil; gerçek: Bu yeni firma, öldüğünüzde size yeni bir beden sunmayı vaat ediyor…

Bilim kurgu filmlerinden fırlayan bir gelişme ile Avusturalyalı yeni firma Humai, bir kişinin bilincini, kişi öldükten sonra yapay bir vücuda aktaracak olan bir teknoloji üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Yapay zeka ve nanoteknoloji desteği ile konuşma tarzı, davranış desenleri, düşünce süreci ve vücudunuzun içten dışa nasıl çalıştığı hakkında bilgi topladıklarını söyleyen Humai CEO’su Josh Bocanegra, bu verinin daha sonra çoklu sensör teknolojilerine kodlanarak, hayatını kaybeden kişi için üretilecek bir yapay vücuda yerleştirileceğini söylüyor.

Popular Science ile konuşan Bocanegra, firmanın bu amacını önümüzdeki 30 yıl içerisinde nasıl gerçekleştireceğini açıklıyor: “Öncelikle geliştirdiğimiz çeşitli uygulamalar aracılığıyla üyelerimizin ölümlerinden önce haklarında yoğun bilgi topluyoruz. Daha sonra da Humai’nin “cryonics teknolojisi” yardımıyla beyni donduracağız ve teknoloji tamamen geliştirildiğinde beyni yapay bir vücuda yerleştireceğiz.” 

Bocanegra’nın söylediğine göre beynin çürümesinin engellenmesi ise, nanoteknoloji ile hücrelerin yenilenmesi ve geliştirilmesi sayesinde sağlanacak. Ayrıca CEO, klonlama teknolojisinin de bu alanda yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Şu anda Humai sadece 19 çalışana sahip. Firmanın finansal desteği ise tamamen Bocanegra tarafından sağlanıyor…

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac