Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

Beklenen müjde geldi!

25 Eylül 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | 1 yorum | 933 Kez Ziyaret Edildi.

Beklenen müjde geldi!

Eğer sıkı bir Twitter kullanıcısıysanız, bu yılın sonunda büyük bir sürpriz sizi bekliyor!

Twitter CEO’su Dick Costolo, kullanıcıların sene sonu gelmeden bütün eski mesajlarını indirme imkanına kavuşacağına söz verdi. Bu özellik uzun süredir kullanıcılar tarafından talep ediliyordu. Online News Association’un düzenlediği bir konferansta konuşan Costolo, Twitter’ın bu isteği karşılamaya hazır olduğunu belirtti.

Costolo, bu özelliğin sunulacağının sinyallerini ilk olarak Temmuz ayında New York Times’a yaptığı açıklamada vermişti:  “Kullanıcıların bütün tweet’lerini indirebilecekleri bir araç üzerinde çalışıyoruz.  Mesajları bir dosya halinde indirebileceksiniz.”

Twitter’ın ayrıca kullanıcılara seçme mesajları yayınlama olanağı veren ikinci bir araç üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Bunun özellikle dünyadaki flaş gelişmelerin haber verilmesinde önemli bir rol oynaması bekleniyor:  “Uzun süredir biliyoruz ki dünyada gerçekleşen olaylar sırasında paylaşım Twitter’da yapılıyor. Biz de bu olaylarla ilgili mesajları toparlama imkanı sunmak istiyoruz.”

Toplantıda yFrog, TwitPic gibi başka şirketlerin Twitter’da paylaşımdan yararlanmasını engelleyen API değişikliklerine de değinen Costolo, bu gayrıresmi hizmetlerin Twitter üzerinden, hiçbir ücret ödemeden para kazandığını belirtti.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac