Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Beklenemedik bir satın alma haberi!

25 Temmuz 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 390 Kez Ziyaret Edildi.

2014072511223740969

Google yine kendi yapamadığını satın alabilmek için servet döküyor. İşte dev satın alma!

Günümüzde video stream etme ve video yayınları büyük ilgi görüyor. Özellikle oyun sektöründe kullanılan bu mekanik, oyun severlerin resmen başından kalkmadığı bir etkinlik. Pek tabi konu oyun stream’i olunca akla ilk gelen isim Twitch oluyor. Uzun yıllardır piyasada olan Twitch, elde ettiği bu büyük başarının ardından, dev firmaların hedefi konumuna gelmişti ve öyle görülüyor ki sonunda Google onu kapmayı başardı.
Evet, Venture Beat tarafından yayınlanan ama kaynağı belirtilmeyen bir habere göre, Google sonunda Twitch’i tam tamına 1 milyar dolara satın almayı başardı. Google’ın Twitch’i alması ile ilgili ilk dedikodular Mayıs ayında etrafta dolaşmaya başlamıştı. Her ne kadar Wall Street Journal konunun daha emekleme aşamasında olduğunu iddia etmiş ve yıl bitmeden konunun netlik kazanamayacağına değinmiş olsa da Variety satın alma işinin yaz bitmeden tamamlanacağını dile getirmişti.
Nitekim henüz iki taraftan da satın alma ile ilgili bir beyanname yayınlanmadığı gibi, yapılan satışın resmi rakamları da belirsizliğini sürdürüyor. Twitch ise her geçen gün büyümeye devam ediyor zira Şubat ayının istatistiklerine göre Twitch, Google, Apple ve Netflix platformlarının ardından Amerika’da en çok veri alış verişi yapan dördüncü isim olmayı başardı. Ortalamada bir milyondan fazla yayın yapan oyuncuya sahip olan siteyi, her ay ortalama 45 milyon izleyici ziyaret ediyor.  

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac