Çatlak Dünya » Anasayfa » Eğitim & Bilgi, Webmaster

Bedava HOSTİNG Veren Siteler

19 Haziran 2018 | Yazar: Mikail Karaıslı | Yorum yok | 63 Kez Ziyaret Edildi.

Hosting yani site barındırma hizmeti veren kuruluşlar, yıllık olarak kullanılan hizmete göre belirli ücretlerde alsa, hosting hizmetini ücretsiz olarak kullanıcılarına sağlayan çok sayıda firma mevcut. Size bahsedeceğimiz ve özelliklerini vereceğimiz en iyi ücretsiz hosting şirketleri nin ortak noktaları ise reklamsız olmaları.

Geliştireceğiniz bir proje için yüzlerce ücretsiz hosting firması arasında kararsız kalmış olabilirsiniz. Bu yazımızı hazırlarken iki kritere dikkat ettik. Birincisi ; hosting ile birlikte alan adının da ücretsiz olması. İkincisi; yayınlanacak olan sitede hosting firmasının reklamının görünmemesi.

Sözü fazla uzatmadan en iyi ücretsiz hosting şirketleri ‘nden 10 tanesi listeleyelim.

 

En iyi Ücretsiz Hosting Şirketleri

1. 000webhost.com

2007 yılından bu yana, Dünya genelinde yaklaşık olarak 14 Milyon web sitesini barındıran ücretsiz hosting şirketine sadece birkaç saniyede üye olabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz olarak; Web Site hazırlama aracı, SEO yardım aracı, Site ziyaretçi istatistikleri gibi eklentileri de kullanarak projenizi oluşturabilirsiniz. Ücretsiz hosting hizmetinde öncü olan 000webhost  hem kullanıcı dostu arayüzü hemde hızlı bir biçimde sitenizi kurmaya yardımcı olan özellikleri ile rakiplerinden ayrılıyor.

Depolama Alanı : 15 GB
Bandwidth : 100 GB
Ücretsiz Domain : siteadiniz.000webhost.com
E- Mail : 5 Mail Hesabı
Web Site Yapım Aracı : Yüzlerce hazır şablon üzerinden istediğinizi seçip saniyeler içerisinde sitenizi hazırlayabilirsiniz
Panel : Kendi özel yönetim paneli mevcut. cPanel mevcut değil
Database : 2 Adet MySQL Database

 

2. Zoho

iOS kullanıcılarının ofis uygulaması olarak kullandığı, bununla birlikte ofis belgelerinin İnternet üzerinden online olarak görüntülenebildiği Zoho’nun aynı zamanda ücretsiz site yapma aracının olduğunu biliyor musunuz?

Yapmanız gerek ise, sadece siteye mail adresi ve bir şifre üye olmanız. Daha sonra gelecek olan ekrandan profesyonel olarak hazırlamış onlarca şablon arasından birini seçip, kendinizi göre özelleştiriyorsunuz. Sayfa düzenlemelerini bitirdikten sonra tek yapmanız gereken, ekranın sağ üstünde yer alan Publish butonuna tıklamanız.

Domain adınızı dilerseniz yalnızca 5 dolar karşılığında sitedınız.com olarak seçebilir, ya da ücretsiz olarak sitedınız.zohosites.com olarak sitenizi tamamen ücretsiz olarak yayına verebilirsiniz.

Depolama Alanı : Sınırsız
Bandwidth : Sınırsız
Ücretsiz Domain : siteadiniz.zohosites.com
Web Site Yapım Aracı : Yüzlerce hazır şablon üzerinden istediğinizi seçip saniyeler içerisinde sitenizi hazırlayabilirsiniz

 

3. 5gbfree

Rakiplerine kıyasla ücretsiz hosting hizmetinde nispeten yeni bir kurum olan 5gbfree, adından da anlaşılabileceği üzere; İnternet siteniz için 5 Gb lık alan veren bir firma. Firma İnternet sitesini depolayan sunucularını Amerika’da tutuyor.

Siteye üye olmak ise biraz zamanınızı alabilir. İlk olarak bu adrese girip, “5 GB FREE” planında altında bulunan SIGNIUP NOW butonuna tıklıyoruz. Gelen form üzerinde yer alan bilgileri eksiksiz bir biçimde dolduruyoruz. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken en önemli giriş bölümler ise; username ve cep telefonu numaranız. Username sitenizin adı olacağını unutmayın.

Formu doldurup “Create Account” butonuna bastıktan sonra, üyeliğinizi tamamladıktan sonra cep telefonunuza doğrulama mesajı iletilecek. Gelen doğrulama mesajınızı girdikten sonra mail adresinize CPanel girişi için gerekli olan bilgiler iletilecek. Gelen mail üzerinde yer alana “http://siteadınız.5gbfree.com:2082/” adresine tıklayıp, mailde yer alan kullanıcı adı ve şifreniz ile cPanel’e giriş yapabilirsiniz.

Depolama Alanı : 5 GB
Bandwidth : 20 GB
FTP Hesabı : 1 Adet
MySQL Database : 3 Adet
Domain : siteadiniz.5gbfree.com
E- Mail : Hayır
Web Site Yapım Aracı : CPanel üzerinde yer alan Joomla, WordPress gibi CMS’leri tek tıklama ile hızlı bir biçimde kurabilirsiniz.

 

4. Hostinger

Türkçe desteği ile ülkemizde de sıkça kullanılan Hostinger’in vermiş olduğu ücretsiz domain ve hosting hizmetinden üye olup hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. Mail doğrulaması yapıp siteye üye olduktan sonra, bu adrese girip bir domain seçiyoruz. Şu an için her ne kadar rakipleri gibi .com uzantılı ücretsiz domain vermese de; esy.es – 96.lt – pe.hu gibi ücretsiz sub domain seçebilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz ücretsiz domaini belirleyip formu onayladıktan sonra, mail adresinize iletilecek linke tıklayarak cPanel’e giriş yapabilir, kullanmak istediğiniz şablonu seçip sitenizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Depolama Alanı : 2 GB
Bandwidth : 100 GB
Domain : siteadiniz.esy.es veya siteadiniz.96.lt veya siteadiniz.pe.hu
E- Mail : 2 Mail Hesabı
Web Site Yapım Aracı : Dilerseniz kategorilere göre ayrılmış hazır şablonlardan istediğiniz seçebilir, site kurucu sayesinde sürükle bırak mantığı ile sitenizi kolayca tasarlayabilirsiniz.

 

5. Biz.nf

Her ne kadar eski bir tasarıma sahip olduğunu düşündürse de, en iyi ücretsiz Hosting şirketleri nden biri olan Biz.nf ile tanışın. Özellikle kendine özgü Türkçe admin panelini çok seveceksiniz.

Üye olmak için öncelikle ana sayfada yer alan “FREE DOMAIN NAME” kısmından kullanmak istediğimiz domain adına girip, Check Now butonuna basıyoruz. Uygun ise sonraki adıma geçip, “Free Hosting Plan” kısmınız seçiyoruz. Diğer alanlardan herhangi bir seçim yapmadan “Continue>>” butonuna tıklayıp işleme devam ediyoruz.

Gelecek olan üyelik kayıt sayfasının altında yer New Client kısmını eksiksiz bir biçimde gösterdiğimiz gibi doldurup Continue ile işlemi tamamlıyoruz. Mail adresimize iletilecek olan onaylama linkine tıklayıp işlemi sonlandırıyoruz.

Mail adresimize iletilen “Hosting Control Panel” adlı maili açıp, burada ki linketıklıyoruz. Sitemizi oluşturmak ve yayınlama için Türkçe Yönetim Paneli’ne giriş yapıyoruz. Panelin Website Yöneticisi kısmında yer alan Zack Yükleyicisi‘ni seçerek sitenizi oluşturup yayına verebilirsiniz. Her ne kadar eski bir tasarıma sahip gibi görünse de paneli kullandıkça yapabileceklerinize şaşırmanız olası.

Depolama Alanı : 1 GB
Bandwidth : 5 GB
Domain : siteadiniz.co.nf
E- Mail : 1 Mail Hesabı
Web Site Yapım Aracı : Dilerseniz Zack Yükleyicisi ile sitenizi hazır şablonlar kullanarak oluşturabilir, dilerseniz seçmiş olduğunuz CMS ‘lerden hızlıca sitenizi kurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mikail Karaıslı

Ben Mikail, Denizli'de doğudum.Webmasterliğe merakım 2007 de başladı.Ve tabi Bedava Sitemle baş koydum bu yola arada yoluma zorluklarda cıksa site işinin peşini bırakmadım. İlk sitem ''MikoSanil'di uğraştım biraz bazı sitelerde yazarlık yaptım . Geçen senelerde "E-ticaret" siteleri tasarlayıp satışa sundum. Ve gayette başarılı oldum. Hayatta Bir Fark Yaratmak İçin Uğraşıyorum...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac