Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya, Teknoloji Haberleri

Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modelinin son hali sızdı!

12 Eylül 2012 | Yazar: Mikail Karaıslı | 2 yorum | 1.469 Kez Ziyaret Edildi.

Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modelinin son hali sızdı!

Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modelinin son hali sızdı!

2012 yılının en çok konuşulan ve en çok merak edilen telefonu kuşkusuz iPhone’un yeni modeli.

Apple, şimdiye kadar piyasaya 5 yıl içinde 5 iPhone modeli sürdü. Önümüzdeki sonbaharda Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 6 ile birlikte gelecek yeni iPhone modelinin ismi henüz resmiyet kazanmadı ancak Apple’ın WIPO’ya başvurarak iPhone5.com alan adını tescil ettirmesi sonrasında iPhone 5 ismi daha çok telaffuz edilmeye başladı.

Uzun süredir yeni iPhone modeli hakkında birçok bilgi sızdı. Yeni iPhone’un sızan bilgilerini kısaca özetleyecek olursak:

Yeni iPhone hücre içi (in-cell) dokunmatik ekran teknolojisi ile daha ince olacak,

30 pin’li bağlantı noktası yerine 19 pin’li bağlantı noktası kullanılacak,

5 modelde 3,5 inç olan ekranın yeni iPhone’da 4,1 inçe çıkması bekleniyor,

Şimdiye kadar sızan bilgiler ışığında oluşturulan iPhone 5 tasarımı iLab isimli sitede yayınlandı. 3,5 mm’lik kulaklık girişinin kasanın altında yer aldığı bu tasarımın nihai tasarıma ne kadar benzeyeceğini tahmin etmek zor.

Apple, yeni ürünlerinin gizliliği konusunda hassasiyet gösteriyor. Gizlilik konusunda son derece başarılı olan Apple’ın yeni iPhone modelini de tanıtım gününe kadar gizleyeceği tahmin ediliyor.

kaynak: sabah.com.tr

Benim düşüncem ise “İphone 5 ” in Sızan Bilgilerin Tam Tersi Bir Model Olacağı ve Bu Sefer Hayal Kırıklığı Yaratmıyacak ve Satışlarının Artmasını Bekliyorum Param Olsa Elvette “İphone 5” Alırım Fakat Fiyatların Cazip Olacağını Hiç Sanmıyorum!

Şöylede bir şey var “Apple” firmasının 5 yılda 5 telefonu piyasaya sürdü 5.yi daha yeni sürecek fakat bir süreden sonra ya “Apple” yada “Samsung” “Nokia” nın durumuna düşcek aralarında geçen davaların ise boşuna olduğnu düşünüyorum “Samsung”un arkasında “Google” var diye geçirmiyor Değilim!

“Nokia” batacakmı ? derseniz:

-“Nokia” eğer yaratıcı tasarımlar bulamazsa 3-5 yıl sonra ya isim değişkliğine gidilir yada “Nokia” üretimi durdurmak zorunda kalır “Nokia”nın piyasadaki durumuu bilmiyorum ama “Nokia”nın geleceği “Parlak Değil!”

Yazımı Burda Bitiriyorum. Umarım Akıcı Olmuşumdur !

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mikail Karaıslı

Ben Mikail, Denizli'de doğudum.Webmasterliğe merakım 2007 de başladı.Ve tabi Bedava Sitemle baş koydum bu yola arada yoluma zorluklarda cıksa site işinin peşini bırakmadım. İlk sitem ''MikoSanil'di uğraştım biraz bazı sitelerde yazarlık yaptım . Geçen senelerde "E-ticaret" siteleri tasarlayıp satışa sundum. Ve gayette başarılı oldum. Hayatta Bir Fark Yaratmak İçin Uğraşıyorum...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac