Çatlak Dünya » Anasayfa » Genel

Apple, Geleneksel USB Portlarını Kaldırabilir!

27 Ekim 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 5 Kez Ziyaret Edildi.

Apple, Geleneksel USB Portlarını Kaldırabilir!

Apple, kulaklık girişinden hemen sonra, şimdi de geleneksel USB portlarını tarihe gömmeye hazırlanıyor olabilir!

USB 3.0 ve Magsafe portlarından yoksun bir MacBook’a hazırlanın. Yeni iddialar doğruysa, Apple bununla da kalmayacak ve 11 inç’lik MacBook Air’in üretimini durduracak.

iPhone 7’nin klasik kulaklık girişiyle gelmeyeceğini ilk kez tahmin eden Japon sitesi Macotakara, bu sefer bahsettiğimiz iddialarda bulundu ve dahası, Apple’ın bu ay 15,4 inç ve 13,3 inç’lik MacBook Pro’lar tanıtacağını ileri sürdü. Rapora göre yeni MacBook Pro’lar sadece USB Type-C ve Thunderbolt 3 portlarıyla gelecek ve yeni MacBook’ta olduğu gibi, USB-C üzerinden şarj olacak. Çoğu depolama birimi ve cihaz halen eski standardı kullandığından, bir tür USB 3.0 adaptörüne ihtiyaç duymanız muhtemel.

Rapor, Apple’ın 13,3 inç’lik bir MacBook Air piyasaya süreceğini, ancak 11 inç’lik modeli çöpe atacağını söylüyor. Bu iddia, daha önce küçük Air modelinin üretiminin durdurulacağını söyleyen iddiayla eşleşiyor. Bununla birlikte yeni iddia, bazılarının endişe ettiğinin aksine, MacBook Air’in tamamen ölmeyeceğini gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac